VERIM jėga
Iš vienos pusės stresas yra teigiama organizmo reakcija, kuri giliai įsišaknijusi mūsų smegenyse. Ji padeda mums spręsti kasdienines problemas ir suaktyvina mus baimės būsenoje. Problema ta, kad kasdieniniame gyvenime esame veikiami daugelio stresogeninių veiksnių, o tai jau gali sukelti psichologinių ir psichosomatinių problemų.
VERIM - tai autodidaktinė sistema, pagrįsta Biofeedback metodu. Ji buvo sukurta taip, kad kiekvienas žmogus galėtų pažinti savo streso modelius ir sužinotų,
Manome, kad mokslas yra mūsų vertingiausias didžiulės naudos šaltinis šiandien ir ateityje.
Tai yra procesas, kuris vyksta bet kur, bet kuriuo metu – „Here and Now“ - Čia ir dabar.
VERIM darbas, pagrįstas nauju požiūriu į mokymąsi, kuris suprantamas kaip:
· sisteminis mokymasis - psichologiniai ir fiziologiniai procesai yra vienuma Biofeedbacke;
· savišvietos organizavimas – mokaisi, kaip mokytis optimaliai;
· stebėsena ir savireguliacija
· mentalinė treniruotė žaidžiant – savęs pažinimas žaidimo metu ir mentalinių jėgų stiprinimas;
· informacijos gavimas apie tai, koks geras esi lyginant su kitais konkurentais „Mind Unlimited“ - Neribotas protas.
Kas yra vidinė energija?
Suprantame ją kaip proto gebėjimą tinkamai veikti. Galime išmokti efektyviai naudoti smegenų energiją, o ne eikvoti ją nereikalingam stresui. Kai suvokiame ryšį tarp mūsų minčių ir emocijų bei mūsų patiriamo streso, tai yra lengviau reguliuoti šiuos santykius ir juos pritaikyti prie mūsų individualių tikslų, pavyzdžiui: mokymosi, poilsio ar net aktyvinimo.
Gyvendami neramiais laikais, negalime pervertinti naudos, kurią galime gauti valdydami mūsų vidinę energiją. Tad kodėl prarandame tiek daug šios energijos ir nepanaudojame jos konstruktyviai?
VERIM yra galingas įrankis, kuris sukurtas remiantis patirtimi, įgyta seminarų ir treniravimo metu. Mokydamiesi moderniu būdu naudojame virtualios mašinos aplinką, bet šio tyrimo rezultatai yra labiau realistiški. Įgautą patirtį bei žinias galime sėkmingai naudoti kasdieninėse situacijose.
Negalime savęs priversti atsipalaiduoti. Taigi, mes nenaudojame tokių terminų kaip „proto kontrolė“, o kalbame apie „korekciją“ ir „savireguliavimą“. Korekcija ir savireguliacija reikalauja, kad pirmiausia būtų žinomas taškas, kuriame esame, o tada rasime būdą, kaip atsiverti norimiems „pokyčiams“.
Jei norime tai padaryti, jums reikia sutelkti dėmesį, priešingu atveju, ką nors padarysime, bet nebusime būsenoje čia ir dabar. VERIM ir Biofeedback pratimus galime lyginti su situacija, kai vaikas mokosi sukti vairą. Pirmiausia jis turi pažinti, susieti ir įsisavinti posūkiusį dešinę ir į kairę, kad galėtų tinkamai vairuoti savo automobilį. Tą patį galime pasakyti ir apie mūsų protą - jis turi išmokti, kaip pasiekti norimą būseną ir tam padės VERIM. Mūsų sistema jums parodys, kuria kryptimi eiti, o kartais ir išprovokuos įgyti naują patirtį. Pats pažinsi save ir nuspręsi apie savo ugdymosi kryptį.
VERIM ® Personal Edition apima tris segmentus: „Energy“ (energija), „Ressource“ (ištekliai), „Intelligence Rooms“ (inteligencijos kanalai). Skirta asmeniniam naudojimui. Turi vieno vartotojo duomenų bazę.
VERIM ® PRONET turi papildomą segmentą „Network“ (tinklas) ir skirtas keliems vartotojams, neribotam klientų skaičiui. Jis skirtas komerciniam, profesiniam naudojimui.
Į komplektą įeina:
· VERIMprograminė įranga (DVD),
· "Vartotojo vadovas“,
· Mind-Reflection - dekoderis su USB (reikalingos dvi AA baterijos),
· USB kabelis PC prijungimui,
· GSR- jutiklis odos tyrimui,
· PIN kodas.
Lengva naudoti:
Reikalavimai sistemai: VERIM 3,0:
Windows XP, Vista 7, PC Pentium 1.6 GHz / 1 GB RAM, min. 1,5 GB laisvos vietos kietajame diske, garso korta, USB jungtis, CD / DVD-ROM
VERIMsistema galite dirbti su sąvokomis, susijusiomis su vidinės energijos valdymu:
Savireguliacija -
· Atsipalaidavimas -apibrėžiame kaip galimybę sumažinti stresą per GSR (odos atsparumas).
· Aktyvinimas- apibrėžiame kaip streso lygį, kuris gali būti sukeltas dėl baimės, nusivylimo, agresijos arba džiaugsmo. Šiame lygmenyje neįmanoma atskirti teigiamos arba neigiamos aktyvacijos.
GSR- (arba odos atsparumas, elektrodermali veikla ir t. t.) psichofiziologinis parametras, nurodantis
Lankstumas-galimybė pasirinkti tinkamą strategiją kiekvienai užduočiai ir situacijai. Pirmiausia reikia atpažinti modelius, kad būtų galima išspręsti šią situaciją pasinaudojant kitais galimais sprendimais.
Susikaupimas - sugebėjimas susikaupti be aktyvavimo būtinumo. Tiesiog naudokite energiją ir nieko daugiau - dabar galima sutelkti dėmesį į konkrečią užduotį. Jei protas nebus nukreiptas tikslingai, išleidžiame energiją nereikalingoms mintims, kurios neliečia šios akimirkos, šios užduoties. Taienergijos švaistymas. Koncentracija ir atsipalaidavimas tarpusavyje susiję.
Flow (Srautas) -tai yra optimali būsena atliekant tam tikrą užduotį. Dažnai tai yra gebėjimas išlikti susikaupimo būsenoje, nors situacija aktyvina. Tai nėra mistinė būsena, bet psichofiziologinės vienybės būsena, kurios metu esame susikaupę, kūrybingi ir produktyvus.
Tai yra būklė, kai žinome, jog gerai prisistatysime, puikiai sušoksime arba greitai surasime užduočių sprendimą. Būsena, kurioje kūnas ir protas idealiai bendradarbiauja tarpusavyje, o patys esame maksimaliai susikaupę ties užduotimis. Nesvarbu, ką darome, energijos srautas vyksta beveik be pastangų ir esame visiškai čia ir dabar.